11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 2:20

Ознака: главата

Како бувовите ја вртат главата за речиси 360 степени

Во стилот на сцени од хорор-филмовите, бувовите можат да го ротираат вратот за дури 270 степени без да им пукнат крвните садови и да...

Некој сакаше да ѝ ја скине главата на државата

Ниту 25 години по атентатот врз поранешниот претседател на Македонија, Киро Глигоров, мотивите, нарачателите и извршителите на овој грозоморен чин, кој се случи во...

Имплант во главата – надеж за спас на пациентите од Паркинсон...

Научниците создадоа имплант што овозможува лекови да бидат впумпани во мозокот. Овој концепт на имплант би можел масовно да го прошири видот на третман...