Ознака: гизлејн максвел

Максвел повреди голем број девојки, се надеваме дека веќе нема да...

Жртвите на Џефри Епстајн ја дочекаа правдата Американската порота ја прогласи Гизлејн Максвел за виновна по пет од шест точки поврзани со нејзината улога во...

Максвел ќе плати поради мрежата за секс-трговија што и самата ја...

Гизлејн Максвел беше прогласена за виновна пред њујоршкиот суд под обвинение дека намамила малолетнички во мрежата за секс-трговија на финансиерот Џефри Епстајн. Американската порота ја...

Џорџ и Амал Клуни се разведуваат поради Гизлејн Максвел­?

Џорџ Клуни со години беше еден од посакуваните ергени во Холивуд.Тој беше во брак со Талија Балсам од 1989 до 1993 година, a по...

Одложено објавувањето на изјавите на Максвел, Клинтон ги негира обвинувањата

Жалбениот суд го одобри барањето за одложување на објавувањето на материјал поврзан со исказите на Гизлејн Максвел, наводната соучесничка на Џефри Епстајн во секс-трговијата,...

Документите ја прикажаа мрачната страна на повереничката на Епстајн

Гизлејн Максвел сексуално злоставувала малолетни девојки и му се придружила на Џефри Епстајн во присилувањето на една од девојките, Вирџинија Робертс, на сексуални односи,...

Максвел не успеа да го спречи отворањето на документите од кои...

Адвокатите на Гизлејн Максвел, која е обвинета поради спроведување на секс-трговија за потребите на Џефри Епстајн, не успеаја да издејствуваат блокирање на отворањето и...