13.4 C
Skopje
23.4.2019 - 20:28

Ознака: гибсон

Компанијата „Гибсон“ оди во стечај

Светски познатата компанија произведувач на гитарите Гибсон поднесе барање за стечај заради реорганизација на работниот модел, со новите сопственици. Гибсон, фабрика од Нешвил позната по...