6 C
Skopje
21.11.2018 - 21:43

Ознака: Гибралтар

Најблиску досега – Македонија е на 180 минути до ЕП

Со петте победи со доминантни игри, Македонија покажа дека полека созрева и за повисоки дострели, а тоа го изјави и селекторот Ангеловски: „Следна цел,...

Шпанија нема да дозволи договор за Брегзит без променет текст за...

Шпанија нема да го поддржи нацрт-договорот меѓу Лондон и ЕУ за Брегзит ако текстот за спорната британска територија Гибралтар не се промени, изјави денеска...

Гибралтар по 22 пораза врза две победи по ред

За нова сензација во четвртата рунда натпревари во фудбалската Лига на нациите (ЛН) повторно се погрижи Гибралтар, со втората победа по ред, дома, над...

У21: Македонија му даде шест гола на Гибралтар

Македонската репрезентација до 21 година убедливо го победи Гибралтар со 6:1 (2:0) во последниот натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2019 година.    Тимот на...

Младите за поправен против Русија и Гибралтар

Селекторот на Македонија (до 21 год.), Добринко Илиевски, го објави списокот за претстојните дуели против Русија (12 октомври) и Гибралтар (16 октомври) во квалификациите...

Македонија со една победа постави два рекорда

Македонија го совлада Гибралтар на гости со 2-0 и постави нов рекорд од осум меча без пораз во низа, но и израмни рекорд стар...

Македонија со победа стартуваше во УЕФА Лигата на нации

Македонската фудбалска репрезентација го совлада Гибралтар со 2:0 и со победа ги започна настапите во УЕФА Лигата на нациите. Македонија поведе со голот на Иван...

Потона брод со мигранти кај Гибралтар, петмина удавени

Шпанската крајбрежна стража денеска информираше дека пет мигранти се удавиле при потонувањето на мал брод источно од Гибралтар. Спасувачите извлекле 53 преживеани мигранти од...

Македонија од Гибралтар тргнува кон пласман на ЕП 2020

Ги реализиравме подготовките, се навикнавме на временските услови и на условите за игра, пред сѐ на теренот. Нема да експериментираме со тимот, ќе настапат...

Гибралтар првпат дома ќе игра официјален меч

Фудбалската селекција на Гибралтар досега официјалните домашни мечеви ги играше во Португалија, сега е подготвен стадионот „Викторија“, со капацитет за 2.000 гледачи, на чие...