Ознака: германска туристка

Смртна казна за Тајланѓанец кој силувал и убил германска туристка на...

Тајландскиот суд го осуди на смрт 24-годишниот Ронакорна Ромруена поради силување и убиство на млада германска туристка на популарно островско одморалиште на Тајланд, пренесе...