28.8 C
Skopje
31.7.2021 - 23:50

Ознака: германска економија

Гувернерката Ангеловска-Бежоска: Најмногу би можел да нѐ погоди пад на германската...

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска, во интервју за „Гласот на Америка“ истакна дека македонската економија не е директно изложена на ризиците од глобалните...