Ознака: германска армија

Во Германската армија минатата година уапсени седум екстремисти

Во германската армија минатата година биле уапсени седум екстремисти, јавија денеска локалните медиуми повикувајќи се на статистички податоци од Воената контраразузнавачка служба (МАД). Вкупно четворица...

Германската армија ќе вработува странци

Началникот на Генералштабот на германската армија, генерал Еберхард Цорн објави дека властите размислуваат да и дозволат на армијата да ангажира граѓани од други земји...