27.8 C
Skopje
27.9.2021 - 18:17

Ознака: Герет Бејл

Реал Мадрид и Герет Бејл – рубикова коцка која не може...

Многуте шпекулации, неизвесности, бројни изјави и медиумски префрлања за иднината на Велшанецот Герет Бејл во Реал Мадрид сега има нов интересен момент. Зборувајќи на прес-конференција...

Бејл поради затајување данок ќе треба да плати 337.000 евра

Герет Бејл е обвинет за затајување данок во Шпанија, а поради прекршување на законот, ќе треба да плати 337.000 евра. Ѕвездата на Реал Мадрид не...