Ознака: генералштаб

ГШ на АРМ се огради од мислењата на нивни припадници за...

Генералштабот на Армијата попладнево преку соопштение се огради од изнесените ставови и мислења на сегашни и поранешни свои припадници дадени на настапи и интервјуа...

Двајца британски државјани затекнати во дворот на Генералштабот на АРМ

Двајца британски државјани синоќа биле забележани во кругот на Генералштабот на АРМ на улица „Орце Николов“ во Скопје. Според информациите на МВР, тие биле приведени...

Претседателот Пендаровски во прва посета на МО и на Генералштабот

  Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и началникот на Генералштабот, генералот Васко Ѓурчиновски денеска се сретнаа со претседателот Стево Пендаровски кој беше во својата прва...

Началникот на генералштабот Ѓурчиновски на заседание на воениот комитет на НАТО

Началникот на генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, учествува на 181-то заседание на воениот комитет (ВК) на НАТО за началници на генералштабови, кое се одржува денес...

Началникот на ГШ на Војската на Црна Гора на средби со...

Делегацијата на војската на Црна Гора, предводена од Началникот на Генералштабот (НГШ), бригаден генерал, Драгутин Дакиќ, во рамки на дводневната официјална посета на Република...

На чело на словенечката војска доаѓа жена

Словенечкиот министер за одбрана Карл Ерјавец потврди дека ќе ја предложи генерал-мајор Аленка Ерменц за нов началник на Генералштабот на словенечките вооружени сили. Аленка Ерменц,...