Ознака: Генералното собрание на ОН

Рама ги повика членките на ОН да го признаат Косово

Албанскиот премиер, Еди Рама, синоќа на Генералното собрание на ОН во Њујорк, изјави дека е време сите земји да ја признаат независноста на Косово. -...

Заев – Мицотакис: Договорот од Преспа е историски чекор и значаен...

Премиерот Зоран Заев, денеска во Њујорк, за време на Генералното собрание на ОН, првпат се сретна со грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, кој ја презеде...