16.8 C
Skopje
13.6.2021 - 17:19

Ознака: Гевгелија

Парична казна за 15 лица заради непочитување на полицискиот час во...

Основното јавно обвинителство Гевгелија поднесе предлози за издавање казнени налози против 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член...

Во изолација 60 полицајци што биле на служба во Гевгелија

Околу шеесетина полицајци што ја чуваат јужната граница на Македонија поради постојаната опасност од нов мигрантски бран од денес се во изолација. Министерот за...

Дезинфекцијата континуирана, а следуваат дезинсекција и дератизација

Гевгелија Советот на Општина Гевгелија, на последната седница, ја донесе Програмата за спроведување на општите мерки за заштита и спасување на населението од заразни болести...

Администрацијата од денеска ќе работи по старо работно време

Гевгелија Од денеска 27 април, општинската администрација во Општина Гевгелија ќе работи по старото работно време. Односно, општинската администрација, одделението за локални даноци и секторот...

Полицијата идентификуваше 18 лица кои играа оро во Гевгелија

Во врска со настанот од 19-ти овој месец во Гевгелија, каде што повеќе граѓани ја прекршија забраната за движење согласно уредбите на Владата, Министерството...

Во функција е ставен пунктот за земање брисеви за коронавирусот

Гевгелија Во Гевгелија профункционира пунктот за земање брисеви за тестирање за коронавирусот. Пунктот се наоѓа во дворот на Општата болница, односно во бараката каде што...

Гевгелиското обвинителство побара парични казни за девет лица

Основното јавно обвинителство Гевгелија поднесе предлози за издавање казнени налози против девет лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за...

Општината доби донација од 8.000 бесплатни заштитни маски

Гевгелија Општина Гевгелија доби донација од 8.000 заштитни маски што ќе бидат наменети за потребите на граѓаните, а на тој начин ќе им се помогне...

Парична казна за две лица од Гевгелија, кои по враќањето од...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гевгелија денеска до Основниот суд – Гевгелија достави Предлог за издавање на казнен налог против две...

Дваесет и тригодишен гевгеличанец силувал малолетно девојче

Дваесет и тригодишно момче од Гевгелија со употреба на сила извршил обљуба врз малолетно девојче. Случајот го пријавила мајката на девојчето, а А. В....