6.2 C
Skopje
24.1.2021 - 12:44

Ознака: Гевгелија

ЛЕД-рефлектори за сите училишни игралишта

Гевгелија Со нови ЛЕД-рефлектори сега се осветлени ООУ „Крсте Мисирков“ и ООУ „Владо Кантарџиев“ во Гевгелија. Проектот е реализиран преку акцијата за редовно одржување на...

Инвестиции во образовните институции

Гевгелија Додека учениците се на летен распуст, во Општина Гевгелија се реализираат плановите за инвестирање во повеќе образовни институции. Според усвоените планови за работа, предвидено...

Виртуелна изложба на младите уметници од Гевгелија

На официјалната фејсбук-страница на Пионерскиот дом во Гевгелија, деновиве се одржа онлајн изложба на Ликовната работилница при Пионерскиот дом, која со оваа активност одбележа...

Филипче: Болницата во Гевгелија одлично се справува во услови на коронавирус

Министерот за здравство, Венко Филипче, беше во редовна посета на Општата болница со проширена дејност Гевгелија. - Општата болница во Гевгелија одлично се справува во...

Парична казна за 15 лица заради непочитување на полицискиот час во...

Основното јавно обвинителство Гевгелија поднесе предлози за издавање казнени налози против 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член...

Во изолација 60 полицајци што биле на служба во Гевгелија

Околу шеесетина полицајци што ја чуваат јужната граница на Македонија поради постојаната опасност од нов мигрантски бран од денес се во изолација. Министерот за...

Дезинфекцијата континуирана, а следуваат дезинсекција и дератизација

Гевгелија Советот на Општина Гевгелија, на последната седница, ја донесе Програмата за спроведување на општите мерки за заштита и спасување на населението од заразни болести...

Администрацијата од денеска ќе работи по старо работно време

Гевгелија Од денеска 27 април, општинската администрација во Општина Гевгелија ќе работи по старото работно време. Односно, општинската администрација, одделението за локални даноци и секторот...

Полицијата идентификуваше 18 лица кои играа оро во Гевгелија

Во врска со настанот од 19-ти овој месец во Гевгелија, каде што повеќе граѓани ја прекршија забраната за движење согласно уредбите на Владата, Министерството...

Во функција е ставен пунктот за земање брисеви за коронавирусот

Гевгелија Во Гевгелија профункционира пунктот за земање брисеви за тестирање за коронавирусот. Пунктот се наоѓа во дворот на Општата болница, односно во бараката каде што...