18.8 C
Skopje
13.6.2021 - 20:42

Ознака: Гевгелија

Прекин на струја во делови од Гевгелија

Поради неопходни интервенции на 110 киловолтниот далновод, утрово од 7 часот и 30 минути без електрична енергија останаа корисниците на трафостаницата „Оранжерија Цвет“  од...

Во гевгелиската болница недостасуваат доктори

Здравствената заштита на населението во општина Гевгелија се одвива во отежнати услови, но на едно задоволително ниво во однос на капацитетите и човечките ресурси...

Карванот на баскетџии во Гевгелија

Карванот на баскетџии од Македонија денеска и утре ќе престојува во центарот на Гевгелија каде на импровизирано игралиште ќе се натпреваруваат, надигруваат и докажуваат...

Штетите од невремето во Гевгелиско проценета на околу 110 милиони денари

Советот на општина Гевгелија денеска го усвои Елаборатот од општинската комисија за проценка на штети од елементарни непогоди според кој штетите на земјоделските посеви...

БОШ е летувалиште за вистинско културно-забавно освежување

Во три дена ќе можат да се проследат изложби, инсталации, филмови, концерти, диџејски сетови и, нормално, плажирање на Сифулајка Истрауматизирани од секојдневниот живот, потресени од...

Вонреден инспекциски надзор во градинката „Детска Радост“ во Гевгелија

Службите за инспекциски надзор за заштита на децата при Министерството за труд и социјална политика ивршија вонреден инспекциски надзор во градинката „Детска Радост“ во...

Ќе се бара причинителот за непријатната миризба во Гевгелија

Непријатната миризба која веќе подолго време се шири низ Гевгелија во вечерните и раните утрински часови, предизвика големо незадоволство кај револтираните граѓани кои бараат...

Градот предизвика големи штети на посевите во Гевглија

Невремето проследено со град вчера во попладневните часови предизвика големи штети на земјоделските посеви во селата Негорци, Ново Конско и делови од Мрзенци, Смоквица...

Полицијата откри 44 мигранти во камион на автопатот Гевгелија-Скопје

Полицијата во камион кај првиот тунел во правец Гевгелија-Скопје завчера открила 44 мигранти. Како што е наведено во полицискиот билтен, завчера во 22:00 часот на...

Се утврдуваат причините за смртта на родилка од Гевгелија

Министерството за здравство денеска информира дека треба да се почека обдукцискиот наод и да не се шпекулира дека смртта на гевгеличанката Елизабета Савиќ-Динева (31) е поврзана со...