29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 12:23

Ознака: Гевгелија

Намалена цената за прочистување на отпадните води

Гевгелија Советот на општината Гевгелија на последната седница даде согласност на одлуката на управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“, со која цената за прочистување на отпадните...

Се обновуваат тротоарите на Миле Пецанов

Гевгелија Почна уредувањето на тротоарите на улицата Миле Пецанов во Гевгелија, со што ќе биде извршена целосна реконструкција на оваа значајна сообраќајница што води до...

Откриени 62 мигранти во возови во Гевгелија

Шеесет и двајца мигранти се откриени во два одвоени случаи во товарни возови кои во државава пристигнале од Грција. Според информациите на МВР, вчера во...

Грк пронајден починат на паркинг пред казино во Гевгелија

Седумдесет и тригодишен државјанин на Грција бил пронајден починат на возачкото седиште од автомобилот, на паркинг пред казино во Гевгелија. Случајот во полицијата го пријавило...

Од Гевгелија на еднодневно капење во Неа Флогита

За помалку од илјада денари граѓаните од јужниот дел на земјава, пред сѐ од Гевгелија, веќе масовно одат на еднодневно капење на Егејско Море,...

Гевгеличанец со ловечка пушка ограбил казино

Основното јавно обвинителство во Велес до Основен суд Велес поднесе обвинение против гевгеличанец на возраст од 40 години поради „недозволено изработување, држење, посредување и...

Хероин пронајден во домот на гевгеличанка

Поднесена е кривична пријава против гевгеличанка во чиј дом полициските службеници пронашле и одзеле хероин, информира МВР. -Надворешната канцеларија криминалистички работи Гевгелија поднесе кривична пријава...

Некропола кај Гевгелија дава податоци за пајонските заедници

Археолошките истражувања на 79 гроба и пронајдените предмети, од кои некои уникатни, во подрачјето на Долно Повардарие, несомнено укажуваат дека некрополата Милци кај Гевгелија...

Приведени две лица во Гевгелија кај кои се пронајдени археолошки предмети

Две лица се приведени синоќа во Гевгелија поради незаконско присвојување арехолошки предмети. Тие се приведени синоќа околу 20 часот во полициската станица во Гевгелија. Станува...

Лажни информации за киднапирање деца во Гевгелија

По барање на градоначалникот Сашо Поцков, СВР Струмица издаде соопштение со кое преку надворешната канцеларија за криминалистички работи во Гевгелија го известува населението дека...