Ознака: Гевгелија

Компјутери за наставниците во второто полугодие

ГЕВГЕЛИЈА Речиси сите ученици во гевгелиските училишта располагаат со компјутери за онлајн следење на наставата, а наскоро ќе бидат обезбедени нови компјутери и за сите...

Бесплатен скрининг на дојки

ГЕВГЕЛИЈА Започнува бесплатен скриниг на дојки во Општата болница со проширена дејност - Гевгелија за женската популација од Општина Гевгелија и соседните општини Богданци и...

Стабилна епидемиолошката состојба со ковид-19

ГЕВГЕЛИЈА Епидемиолошката состојба со ковид-19 во Гевгелија е стабилна, оцени раководителот на Центарот за јавно здравје во оваа општина, д-р Сашко Олумчев. Ваквата оцена произлегува...

Ново амбулантно возило од „Ноел“ за Општата болница

ГЕВГЕЛИЈА Гевгелиската компанија „Ноел“ ќе ѝ подари ново амбулантно возило на Општата болница во Гевгелија. - Вработените и менаџментот на оваа компанија оценија дека новонабавеното возило...

Засилени контроли во Конско, Хума и во Смрдлива Вода за Нова...

ГЕВГЕЛИЈА Општинскиот штаб за заштита и спасување на општината Гевгелија, на последната седница, беше информиран за епидемиолошката состојба во општината, како и за најновите мерки...

Гевгеличани бараат подобри патишта

ГЕВГЕЛИЈА Градоначалникот на Општина Гевгелија, Сашо Поцков, се сретна со претставниците на месните заедници од општината Гевгелија, како дел од низата активности за креирање на...

Модуларната болница ќе биде регионален центар

ГЕВГЕЛИЈА Градоначалникот на Општина Гевгелија, Сашо Поцков, ја посети Општата болница со проширена дејност - Гевгелија, каде што во тек се изведбените работи за монтирање...

Грк пронајден мртов во стан во Гевгелија

Во полициската станица во Гевгелија, во утринските часови на 9 декември било пријавено дека во апартман во градот, бил пронајден починат 46-годишниот грчки државјанин...

Доделена помош за лекувањето на фудбалерот Џонов

ГЕВГЕЛИЈА На последната седница на Советот на Општина Гевгелија, како дополнителна 10-та точка од дневниот ред, по иницијатива на градоначалникот Сашо Поцков, се најде предлог-одлуката...

Се поставува модуларната болница во Гевгелија

Во Гевгелија денеска почна поставувањето на модуларната болница, а во текот на следната недела монтажа на објектите ќе започне во Струмица, Куманово, Струга и...

Watch Noblesse (Dub) Episode 6 (https://crunchyrollfree.com/m/nkLz/ep-6) at Crunchyroll crunchyroll app free

How Not to Summon a Demon Lord Episode 12 at website https://animeheaven.pro animeheaven boruto