Ознака: гевгелиско

Гори и во Гевгелиско

Пожар избувна денеска и во Гевгелиско. Како што информира Центарот за управување со кризи, активен пожар на стрништа и сува трева по ниви има...

Запленети 6,5 килограми марихуана во куќа на жител од Стојаково, гевгелиско

При претрес во куќата и помошните простории на М.К.(48) од село Стојаково, извршен вчера во периодот од 15.00 до 16.30 часот, врз основа на...

Поднесени 314 пријави за штети на посевите од невремето во Гевгелиско

Во утврдениот рок за поднесување барања за штети од невремето со град, денеска заклучно со 16 часот во канцелариите во Гевгелија, Негорци и Миравци...

Параглајдерист починал по слетувањето во Гевгелиско

М.Ќ. (47) од село Мрзенци - Гевгелиско, кој бил член на Клуб за екстремни спортови, вчера бил пронајден починат над село Сермин - Гевгелиско,...