Ознака: гвардиола

Гвардиола го надмудри Зидан, Сити подобар од Реал

Ова беше прва победа на Сити над Реал (2-1), наедно и прва против врвен европски тим во нокаут-фазата од ЛШ, 28-та рекордна за Гвардиола Манчестер...

Гвардиола: Најтешка освоена титула во мојата кариера

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола по освоената титула рече дека денешната титула е најтешко освоената во неговата тренерска кариера. -Мораме да му честитаме на...

Сари не се ракуваше со Гвардиола по дебаклот на Челзи

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, не се ракуваше со колегата од Манчестер Сити, Јозеп Гвардиола, по поразот во натпреварот од англиската Премиер лига. Шпанецот тргна...

Клоп: Манчестер сити е најдобриот тим на светот

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, пред натпреварот од 21. коло од првенството на Англија против Манчестер сити, рече дека „граѓаните“ се најдобриот тим на...

Гвардиола: Сити е посилен од минатата година

Менаџерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола верува дека тимот е посилен од минатата година и го сподели моментот кога знаел дека тимот ќе ја...

Гвардиола: Манчестер Сити не е најдобар тим во Премиер лигата

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека „граѓаните“ не се најдобриот тим во Премиер лигата. Стратегот зборуваше пред гостувањето кај Челзи од 16-то...

Гвардиола: Не сум се обидувал да го донесам Меси во Сити

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола уште еднаш ги негираше информациите дека се обидувал да го привлече Лионел Меси на „Етихад“. – Никогаш не разговарав...

Бартомеу: Вратата за Гвардиола е секогаш отворена

Претседателот на Барселона, Џозеп Марија Бартомеу, рече дека вратата на „Камп Ноу“ за Пеп Гвардиола е отворена во случај тој да одлучи да се...

Јаја Туре би играл за 60 евра годишна плата за да...

Јаја Туре не може да се помири со фактот дека е отпишан од Манчестер Сити и сака на сите, а посебно на Пеп Гвардиола,...

Гвардиола: Само му реков на судијата дека поништи чист гол

Тренерот на Барселона, Пеп Гвардиола беше исклучен на полувремето на синоќешниот дуел со Ливерпул, бидејќи протестираше кај главниот судија Антонио Матео Лахоз за поништениот...