Ознака: Гвангџу

Прослава со несреќен крај за освојувачи на медали во Гвангџу

Најмалку осум спортисти биле повредени во инцидент што се случил во ноќен клуб во Јужна Кореја, објавија светските медиуми. Според овие извори во градот Гвангџу...