5.4 C
Skopje
28.1.2020 - 12:52

Ознака: гаѓан

Еди Рама гаѓан со брашно и со јајца

Албанскиот премиер Еди Рама за време на вчерашната парламентарна седница беше гаѓан со брашно поради апсењата на лицата што протестираа против воведувањето патарини на...