18.8 C
Skopje
23.9.2021 - 16:33

Ознака: Гашпар Довжен

Димитров: Сè потешко станува да им зборувам на граѓаните за европска...

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ветувањето од ЕУ: Да се...