13.8 C
Skopje
23.9.2021 - 23:45

Ознака: гасна централа

Заев: Со инвестицијата во гасната централа „Александруполи“ ја осигуруваме енергетската иднина

Официјално ја зацврстуваме соработката на полето на енергетиката со компании од соседна Грција. За таа цел се потпишани Меморандуми за соработка за реализација на...