6.8 C
Skopje
20.10.2021 - 11:16

Ознака: гаранција

Во ЕУ нема согласност околу гаранциите за членство на Западен Балкан

Европската унија веќе не може да се согласи околу давањето гаранции за идно членство на балканската шесторка, откако му вети на регионот место во...

Камчев понуди нова гаранција од два милиони евра за да излезе...

Орце Камчев, кој е петтообвинет во случајот „Плацеви на Водно“ понудил гаранција во недвижен имот од над милион и седумстотини илјади евра и...

Повторно ќе се одлучува за гаранцијата на Јанева

По одлука на Апелација, Кривичниот суд повторно треба да одлучува по понудената гаранција од Катица Јанева, со која поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство...

Симптоматично откажување на апарати по истекот на гаранцијата

ЕК веќе најави дека ќе излезе со предлог-закон за забрана на програмирано расипување на уредите, а во тек е истрага за тврдењата за постоење...

Пратениците побараа гаранција дека новите министри ќе бидат подобри од старите

Жестока расправа меѓу пратениците од власта и од опозицијата се разви за време на вчерашното продолжение на собраниската расправа по предлогот за именување нови...

Годините минати на работа не се гаранција за квалитет

Ако целта е да се искористат потенцијалот, квалитетот и искуството на наставниците што веќе ги има во образованиот систем, тогаш оваа идеја е добра....

Компаниите како да ги програмираат техничките уреди да се расипуваат по...

Најголем број поплаки на потрошувачите годинава се однесуваат на остварувањето на нивното право за замена на купените технички производи со недостатоци и за производи...

Немањето територијални претензии е уставна гаранција во Македонија, ама попусто

ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР И ПОШИРОКО (12) Преспанскиот договор, како составен дел и на референдумското прашање, го имаат прочитано исклучително мал процент граѓани. Од друга страна,...