31.8 C
Skopje
25.6.2021 - 11:26

Ознака: гамалеја

„Спутник в“ штити од сите соеви, вклучително и од делта сојот

Институтот кој ја произведе руската вакцина против коронавирус, „Спутник в“, денеска објави дека штити од сите познати варијанти, вклучувајќи ја и делтата, одговорна за...

Гинзбург тврди дека вакцината „спутник“ е ефикасна и за животните

Вакцината „спутник“ исто така може добро да ги заштити животните од коронавирусот, изјави директорот на Државниот истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“, Александар...

„Спутник 5“ на луѓето им даде избор да се заштитат или...

ИНТЕРВЈУ НА СИ-ЕН-ЕН СО ВОДЕЧКИОТ РУСКИ ВИРОЛОГ АЛЕКСАНДАР ГИНЗБУРГ Русија ја разви вакцината против ковид-19 за да им даде надеж на луѓето, а не поради...

„Спутник 5“ го насочи светското внимание кон малку познатиот руски истражувачки...

Институтот „Гамалеја“ тврди дека со години работел на сегашното достигнување Автори: Хенри Фој, Клајв Куксон и Донато Паоло Манчини Фајненшел тајмс Кога Русија минатата недела соопшти дека...