6.8 C
Skopje
28.11.2021 - 4:14

Ознака: „Галија“

Се урива првата од трите галии во Вардар

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денес на својот Фејсбук профил објави фотографии од демонтирањето на галијата која е поставена во водите на реката Вардар...

Почна отстранувањето на галијата кај „Холидеј ин“

Градот Скопје денеска почна да ја отстранува првата од трите галии во коритото на реката Вардар, а станува збор за онаа што беше поставена...

„Галија“, „Фрајле“, Влатко Стефановски на „Пивофест“ во Прилеп

Популарната македонска и балканска манифестација, фестивалот на пивото по 17-ти пат ќе се одржи, од 18 до 21 јули, во центарот на Прилеп, а...