18.8 C
Skopje
18.6.2021 - 1:00

Ознака: галеб

Со „Галеб“ групата „Мизар“ најавува нов албум

По подолго време, култната македонска и балканска група „Мизар“ ги израдува своите обожаватели со нова песна, насловена „Галеб“. Тоа е на некој начин симболично...

МНТ со „Галеб“ патува во Кина

Македонскиот народен театар со претставата „Галеб“ од Антон Павлович Чехов, а во режија на Нина Николиќ, на 21 јануари ќе учествува на 20-от уметнички...

Претставата „Галеб“ патува во Пекинг

Македонскиот народен театар со претставата „Галеб“ од Антон Павлович Чехов, а во режија на Нина Николиќ, на 21 јануари ќе земе учество на 20...

МНТ со „Галеб“ ќе гостува во Варна и во Софија

Македонскиот народен театар со претставата „Галеб“ од А.П. Чехов, во режија на Нина Николиќ, ќе гостува на 27. издание на Интернационалниот театарски фестивал „Варненско...

„Галеб“ од Чехов вечер премиерно во МНТ

Македонскиот народен театар вечер премиерно ќе ја изведе претставата „Галеб“ од Антон Павлович Чехов во режија на Нина Николиќ. Тоа ќе биде трето поставување...

Премиера на „Галеб“ во МНТ

Македонски народен театар ја најавува премиерата на претставата „Галеб“ од А.П. Чехов во режија на Нина Николиќ. Премиерата на претставата ќе се одржи утре...

„Галеб“ на сцената на МНТ во режија на Нина Николиќ

Во Македонскиот народен театар во тек се подготовките на претставата „Галеб“ по текст на Антон Павлович Чехов во режија на Нина Николиќ. Претставата е...

Недовршената и галебот

Во една пригода Лист за својот колега Шуберт рекол: „Времето за него било двојно подолго, годините се стискале во месеци и - иако рано...