-3.2 C
Skopje
28.1.2022 - 12:22

Ознака: Гази Баба

Уништена урбана опрема во парк- шумата Гази Баба

Во парк-шумата Гази Баба вандали уништиле клупи, знаци, дрвени куќарки и други дрвени реквизити наменети за рекреација на граѓаните. Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис...

За дивоградбите во Чаир се шепоти, но не се дискутира

Надлежните од општините не се расположени да зборуваат за дивоградбите на нивните територии. Иако ги прашавме дали имаат некаква евиденција колку дивоградби регистрирале, не...

Трајковски без коментар за средбата со Груевски во Будимпешта

Советникот на ВМРО-ДПМНЕ во општина Гази Баба Александар Трајковски денеска одби да ја коментира фотографијата снимена во Будимпешта на која тој е во придружба...

Фитнес-зоната во парк-шумата Гази Баба е пуштена во употреба

Во парк-шумата Гази Баба од денеска е пуштена во употреба фитнес-зоната, што се простира на површина од 200 метри квадратни. Од Општина Гази Баба соопштија...

Мерните станици во Лисиче и Гази Баба не функционираат

Мерните станици на Министерството за животна средина и просторно планирање поставени во скопскиот регион покажуваат загадување на воздухот што според мерењата најзагаден бил меѓу...

Во Гази Баба изгласан ребаланс на буџетот за зголемување на капиталните...

Буџетот на скопската општина Гази Баба се зголеми за нови 65.575.000 денари, средства што ќе се искористат во реализација на нови капитални проекти. Ребалансот...

Макрадули: Во Гази Баба нема континуирано загадување

Во Гази Баба за жал има компании кои можеби во процесот на  производство прават некоја грешка која инцидентно емитува чад или нешто друго, но...

Ќе се реконструира плоштадот „Коцка“ во Автокоманда

Општината Гази Баба ќе почне со реконструкција на плоштадот „Коцка“ во Автокоманда. Катчето што се наоѓа зад домот на културата „Димитар Влахов“ ќе биде...

Акција во Гази Баба по повод 26 јули

Здружението на граѓани „Акцијаши - Скопје“, со поддршка од општината Гази Баба, ја почна работната акција „Скопје на нашите дланки“. Акцијата ќе трае до...

Општина Гази Баба ќе гради дневен центар за децата со посебни...

Општина Гази Баба доби грант од УНДП во вредност од 30 илјади евра, за изградба на нов дневен центар за деца со посебни потреби. Според...