-2.2 C
Skopje
21.1.2022 - 6:36

Ознака: Гази Баба

Градоначалникот на општина Гази Баба донираше крвна плазма

Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски на Институтот за трансфузиона медицина донираше крвна плазма. - Многу сум среќен затоа што успеав си го исполнав...

Спасовски од Гази Баба: По 20 години, луѓето добиваат вода и...

Општина Гази Баба е пример како ние градиме, а ВМРО-ДПМНЕ мислеше само како да краде. Јурумлери, првпат по 20 години, добива фекална канализација и...

Општина Гази Баба спроведе акција за пошумување на Скопска Црна Гора

Во Страчинци се засадуваат 15.000 багреми. Од општина Гази Баба велат дека ова место е одбрано за оваа акција затоа што според студијата за...

Поправка ги направи невалидни податоците за загадувањето во Гази Баба

Податоците за загадувањето на воздухот од мониторинг-станицата во Гази Баба во текот на изминатите пет часа биле невалидни поради замена на потрошен дел. Министерството за...

Гази Баба додели субвенции за набавка на печки на пелети

Општина Гази Баба продолжува со доделување субвенции за набавка на печки на пелети. И оваа година општината надоместува дел од трошоците при набавка на...

Есенска акција на чистење во Гази Баба

Општината Гази Баба, во соработка со ЈП „Комунална хигиена“, реализира есенска акција за чистење на локалните улици во населбите. Машински и рачно на терен...

Престрелка меѓу две групи во Гази Баба, едно лице повредено

Престрелка меѓу две групи попладнево се случила во Гази Баба. Засега од МВР велат дека немаат информации за овој случај. Оттаму потврдуваат дека во градската...

Едукација за најмладите од Гази Баба на темата „Чиста вода“

Беа одржани едукативни часови на темата „Чиста вода“ во три основни училишта и во три детски градинки во општината Гази Баба. - Часовите беа реализирани...

Заев: Вложуваме во децата за силна економска иднина

Премиерот Зоран Заев денеска се обрати на свеченоста по повод комплетирање на изградбата на основното училиште „Вера Јоциќ“, во општина Гази Баба. Во својот говор...

Уништена урбана опрема во парк- шумата Гази Баба

Во парк-шумата Гази Баба вандали уништиле клупи, знаци, дрвени куќарки и други дрвени реквизити наменети за рекреација на граѓаните. Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис...