3.8 C
Skopje
5.12.2021 - 18:06

Ознака: Гази Баба

„Макстил“ ќе засадува дрвја во Гази Баба, првите се засадени во...

Со засадување дрвја во кругот на основното училиште „Григор Прличев“, „Макстил“ започна широка акција за раззеленување на повеќе локации во општината Гази Баба, како...

Гази Баба

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За обнова на Македонија“, Бобан Стефковски, ги освои симпатиите на жителите на Гази Баба, па во следните...

Фатена 35-годишна жена која крадела низ Гази Баба

Полицијата приведе 35-годишна скопјанка (Б.А.), која се товари за повеќе кривични дела -„измама“ „дрска кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Гази Баба. Од МВР информираат...

Скопјанка крадела низ Гази Баба

Полицијата приведе 35-годишна скопјанка осомничена за кражби на подрачјето на Гази Баба. Според информациите на МВР, вчера е приведена Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за...

Се поставува нова урбана опрема во Гази Баба

Јавното комунално претпријатие „Гази Баба 2007“ започна со поставување нови полуавтоматски фонтани за пиење вода со двојна намена. Од нив вода ќе можат да...

Физичка пресметка во сервис во Гази Баба, скопјанец нападнат со тврд...

Едно лице од Скопје било физички нападнато со тврд предмет додека извршувал работни задачи во сервис на подрачјето на Гази Баба, информира полицијата. Од таму...

Еден избоден и еден застрелан во Гази Баба, полицијата го истражува...

Две лица со повреди биле пренесени во болница, по настан кој се случил во близина на бензиската пумпа на подрачјето на Гази Баба. Полицијата...

Увид на оперативните активности за изведбата на водоводната мрежа во Гази...

Генералниот директор на јавното претпријатие „Водовод и канализација - Скопје“, Душко Весковски, спроведе увид на оперативните активности за реализација на водоводната мрежа од профил...

Започна реконструкцијата на булеварот „Александар Македонски“

Екипите на Град Скопје денеска почнаа градежни активности за реконструкција на булеварот „Александар Македонски“ во Гази Баба, на потегот од крстосницата со улица 16-та...

Уапсени тројца скопјани за поседување дрога

Вчеравечер и во текот на ноќта се уапсени тројца жители на Скопје откако полицијата пронашла дрога, при извршен претрес. Истовремено, полицијата во Неготино поднела...