Ознака: Гави

ГАВИ: Омикрон се појави поради неправедната распределба на вакцините

Меѓународната асоцијација за промоција на правична вакцинација во светот, ГАВИ, оцени дека појавата на новиот сој на коронавирусот-омикрон укажува на недостатокот на вакцини во...

Енрике: Гави е сегашноста и иднината на националниот тим

Пабло Мартин Паез Гавира или Гави, фудбалерот на Барселона, на дебито за Шпанија против Италија во Лигата на нации, на возраст од 17 години...