-6.2 C
Skopje
26.1.2022 - 6:44

Ознака: вјоса османи

Османи и Џаферовиќ го нападнале Вучиќ на самитот Брдо-Бриони

Самитот Брдо-Бриони стана напнат на самиот почеток, пренесуваат српските медиуми. Како што неофицијално дознава „Новости“, косовскиот претседател Вјоса Османи и бошњачкиот член на Претседателството на...

Бајден верува во реципрочно признавање на Белград и Приштина

Американскиот претседател Џо Бајден и го честиташе изборот на Вјоси Османи за претседателка на Косово, со порака дека двете земји негуваат долго партнерство засновано...

Вјоса Османи избрана за претседателка на Косово

Косовското Собрание вечерва ја избра Вјоса Османи за претседателка на Косово. Со 71 глас „за“ и 11 воздржани, Вјоса Османи беше избрана за нова претседателка...