Ознака: вхл

Убавината и нежноста на руските хокеарки претставени во календарот на ВХЛ

  Руската женска лига во хокеј на мраз (ВХЛ) традиционално го објави својот календар за новата година, за кој позираа убавите хокеарки. Овојпат темата на календарот...