0.8 C
Skopje
27.10.2021 - 5:13

Ознака: Вујадин Станојковиќ

Македонија може пријатно да изненади на ЕП

ВУЈАДИН СТАНОЈКОВИЌ, ПОРАНЕШЕН ФУДБАЛЕР НА ВАРДАР И НА ПАРТИЗАН Македонија заслужи да игра на ЕП, но не треба да се задоволиме само со тоа. Верувам дека...

Настапот на Светското првенство во Италија круна на кариерата

ВУЈАДИН СТАНОЈКОВИЌ (2) По одличните игри во дресот на Вардар и на Партизан, Станојковиќ стана олимписки и сениорски репрезентативец. Преку Милјан Милјаниќ, средба и со...

Вардар и Партизан – две фудбалски стории

ВУЈАДИН СТАНОЈКОВИЌ (1) Станојковиќ беше еден од најстандардните играчи во шампионската генерација на Вардар од 1987 година, а подолг период беше и еден од столбовите...