23.9 C
Skopje
19.6.2019 - 11:41

Ознака: Вук Јеремиќ

Јеремиќ: Српските власти планираат Србија и Kосово да се разграничат на...

Лидерот на српската Народна партија Вук Јеремиќ изјави дека српските власти планираат Србија и Косово да се разграничат на почетокот од 2019 година. Во рамките...

Србија: Опозицијата и Вук Јеремиќ собираат потписи против приемот на Косово...

Лидерот на српската опозициска Народна странка Вук Јеремиќ денеска ја почна акцијата на собирање на потписи на граѓаните против договорот со кој Србија би...

Вук Јеремиќ: Вучиќ им го вети Косово на Американците

Поранешнот српски министер за надворешни работи и актуелен лидер на опозициската Народна партија (НС), Вук Јеремиќ, тврди дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ „им...