15.8 C
Skopje
18.10.2021 - 18:27

Ознака: втор бран

Шведска го очекува врвот на вториот бран на коронавирусот на средината...

Вториот бран на ковид-19 што ја погоди Шведска може да го достигне својот врв на средината на декември, објавија денеска здравствените власти. Тие посочија дека...

Вториот ковид-19 бран подрани во Кичево

Наглиот пораст на бројот на заболени од ковид-19 во Кичево малку ги изненади здравствените работници, кои очекуваа вториот бран на коронавирус да се појави...

Филипче: Влегуваме во очекуваниот есенски бран, да го поминеме заедно со...

Со денешната повторна висока бројка на новозаболени, станува јасно дека влегуваме во очекуваниот есенски бран. Иако, многумина не веруваа во најавите дека тој ќе...

Кисиќ – Тепавчевиќ: Во Србија нема да има втор бран наесен

Заменик директорката на Институтот за јавно здравје на Србија, Дарија Кисиќ – Тепавчевиќ, изјави дека судејќи по сè наесен нема да има втор бран...

Богатите купуваат државјанства во страв од втор бран

Следниот пат кога ќе бидат принудени да поминат некое време во карантин, богаташите сакаат да имаат план за бегство на оддалечени и сончеви плажи...

Германија влезе во вториот бран на епидемијата

Германија, според тамошните експерти, моментно се наоѓа во вториот бран на епидемијата, пренесува Си-ен-ен. - Ние сме во вториот бран на ширење на инфекцијата -...

Џонсон го запре ублажувањето на мерките, стравува од втор бран

Британскиот премиер, Борис Џонсон, го одложи планираното ублажување на мерките во Англија по порастот на бројот на заразени од коронавирусот поради страв од втор...

Шпанска лекција за вториот бран

Новите европски жаришта не се ни одблиску страшни како при врвот на пандемијата во април, но претстои сериозен тест за државните стратегии против ширењето...

Шекеринска: Здравствениот систем е подготвен за вториот бран на коронавирусот

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, денес во Крушево оцени дека покажавме оти нашето јавно здравство може да го положи тестот, соочени со кризата...

Од Лестер до Лисабон, избивањето на заразата се одвива на сличен...

Епидемијата на ковид-19 повеќе не е со ист интензитет како во пролетта Автор: Фердинандо Џулијано Блумберг Првиот бран на епидемијата на ковид-19 особено силно ги погоди богатите...