17 C
Skopje
24.10.2020 - 17:20

Ознака: вторпат

Жена од Тајланд по вторпат заразена од ковид-19

Жена од Тајланд по вторпат се заразила со ковид-19 откако го победила вирусот додека била во Бангкок кон средината на март, објавија тајландските медиуми...

Венјун вторпат ја одбрани светската шаховска круна

Кинеската шахистка, која е светска првенка од 2018 година, во тајбрејк беше подобра од Русинката Горјачкина со 2,5-1,5 Кинезинката Ју Венјун (2.584 рејтинг-поени, рангирана на...

Унгарија вторпат одби да го екстрадира Груевски

Унгарија нема да го екстрадира поранешниот премиер Никола Груевски ниту за настаните во Собранието од 27 април, потврдуваат од Министерството за правда. Унгарските власти официјално...

Четворица кавадарчани вторпат ја организираа акцијата „Од срце за Тоше“

Четворица кавадарчани повторно поминаа 1.050 километри со велосипеди во чест на нашата најголема ѕвезда Тоше Проески. Драган Јованов, Тони Стефанов, Марјан Хаџи Мустафов, Ѓоке Белевски,...

„Стихувалки“ вторпат во Скопје

Второто издание на фестивалот на поезија за деца „Стихувалки“ ќе се одржи денеска, во 18 часот, во „Салонот 19,19“ во КИЦ. Фестивалот од годинава...