Ознака: Втора сезона

Македонија ги чека ривалите за втората сезона на Лигата на нациите

Во следното издание на ЛН Македонија ќе се натпреварува во лигата Ц, а на денешната ждрепка за составот на групите ќе биде во вториот...

Втора сезона на „Фамилијата Марковски“

Долгоочекуваната втора сезона од популарната македонска серија „Фамилијата Марковски“ ќе почне со премиерно прикажување утревечер, во 19.20 часот, на телевизијата Канал 5. Серијата минатата...