-4.2 C
Skopje
20.1.2022 - 12:22

Ознака: Вселенскиот Патријарх Вартоломеј

Патријархот Вартоломеј е позитивен на коронавирус

Вселенскиот патријарх Вартоломеј бил позитивен на коронавирусот - соопштија од Патријаршијата во Истанбул. Во соопштението што го пренесе „Ројтерс“ се истакнува дека 81-годишниот патријарх кој...

Вселенскиот патријарх Вартоломеј пуштен од болница, треба да се сретне со...

Американскиот архиепископ Елпидофор напиша на Твитер: „Со задоволство им соопштувам на сите дека нашиот духовен отец, Неговата Светост, штотуку е пуштен од болница. Тој...

Вселенскиот патријарх Вартоломеј хоспитализиран на почетокот на неговата посета на САД

Вселенскиот патријарх Вартоломеј е хоспитализиран во Вашингтон, на првиот ден од планираната дванаесетдневна посета на САД, соопшти Грчката православна архиепископија на Америка. Архиепископијата објави дека...

Спасовски: Очекуваме зајакнат дијалог со Вартоломеј за решавање на проблемите на...

Имавме долги и пријатни разговори со патријархот Вартоломеј во седиштето на Цариградската патријаршија. Се надеваме дека тој ќе продолжи да потикнува дијалог за решавање...