Ознака: врнежливо

Утре врнежливо и облачно

Времето утре ќе биде претежно облачно време со повремени врнежи од дожд особено попладне и во вечерните часови. Ќе дува умерен ветер од југозападен...

Облачно и врнежливо време

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со повремни врнежи од дожд, на планините слаб снег. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен...

Времето денес облачно и врнежливо со температури до 23 степени

Времето претпладне ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во источните делови. Во попладневните часови врнежите постепено ќе престануваат. Ќе дува...