Ознака: врнежи

Променливо облачно со температура до 13 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно, во западните и јужните делови со сончеви периоди. Во северните и североисточните делови претежно на планините и на...

Обилни врнежи од дожд и засилен ветер за време на викендот

За време на викендот под влијание на влажни воздушни бранови од Медитеранот, ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд и со засилен јужен...

Облачно време со обилни врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои повремено ќе бидат пообилни, соопшти УХМР. Локално врнежите ќе бидат поројни проследени со појава на...

Облачно со температура до 19 степени

Времето во текот на ноќта и изутринава беше претежно облачно, со врнежи кои се преместуваа од централните кон источните делови од земјата. Утринава поинтензивен...

Облачно време со врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има доцна попладне и во текот на ноќта кон петок,...

Од утре дожд и заладување

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има доцна попладне и во текот на ноќта кон петок,...

Врнежите од дожд недоволни за подобра хидролошка состојба

Последните врнежи од дожд што изминативе два дена наврнаа во Кичевско не ја подобрија хидролошката состојба во овој регион, а енормната суша од летово...

Утре сончево со умерена облачност, од понеделник стабилно и топло време

Сончево со мала до умерена облачност, ќе дува слаб до умерен ветер најчесто од североисточен правец. Минималната температура ќе се движат од 13 до...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Минималната температура ќе биде помеѓу...

Најмногу дожд наврна во Маврово, Лззарополе, Битола, Крушево и Охрид

Во изминатово деноноќие најмногу дожд наврна во Маврово, Лззарополе, Битола, Крушево и Охрид. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, во Маврово наврнале 47...