-1.2 C
Skopje
27.1.2022 - 5:09

Ознака: временски

Балканот сѐ повеќе изложен на временски шокови

Како резултат на глобалното затоплување Пеколни летни температури, кои во некои денови достигнуваа над 40 степени и локални поројни дождови го зафатија Балканскиот Регион. Невремето...

Биопрогноза за полесно справување со временските услови

Благодарение на едно мало лично истражување иницирано од УХМР, направив мала анкета на луѓе што ги споделуваат своите симптоми предизвикани од временските услови од...