8.8 C
Skopje
28.11.2021 - 0:12

Ознака: Временски услови

Да не претеруваме со пивката вода

За жал, луѓето се покажаа како крајно несовесни потрошувачи на вода. Според одредени истражувања, за производство на само еден хамбургер се трошат неверојатни 2.400...

Кина ќе ја прошири програмата за господарење со временските услови

Кина ги објави своите планови за проширување на експерименталната програма за менување на временските услови на површина од над 5,5 милиони квадратни километри која...

МЖСПП: Опасниот отпад од ОХИС ќе биде изнесен од државата кога...

Винил хлорид мономерот од поранешната фабрика ОХИС ќе се преточи и ќе се транспортира од државата веднаш штом ќе дозволат временските услови потребни за...

Временските услови го одложија асфалтирањето на Партизанска

Од градот Скопје информираат дека поради временските услови се одложува асфалтирањето на дел од булеварот Партизански одреди. Од градот Скопје велат дека градежните активности...