5 C
Skopje
19.11.2018 - 19:39

Ознака: временска

Во наредните денови заладување со локален дожд и снег на планините

Променливо облачно и студено време под влијание на студена воздушна маса од север, најавува УХМР за следните денови. Утре и задутре ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Од петок ќе има услови за локален дожд, а на повисоките места и на планините за локален снег. Повеќе врнежи се очекуваат во почетокот на наредната седмицa. 

Сончево време, попладне со услови за локален дожд

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, поладне променливо облачно и студено со услови за локален дожд, а на повисоките места и планините за...

Продолжува стабилно и топло време, пад на температурите од среда

Стабилно и топло време со магла понекаде во котлините,  со температури што ќе надминат 20 степени најавуваат метеоролозите за наредните денови. Постепен пад на дневните...

Сончево со мала до умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла. Утринската температура ќе се движи од...

Сончево со мала до умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Температурата ќе се движи од 15 до 20 степени. Во Скопје слично време, сончево со...

Температурите над просекот за овој период од годината

До сабота во Македонија ќе се задржи стабилно, суво и релативно топло време со температури кои ќе бидат над просекот за овој период од...

Променливо облачно и ветровито време

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и ветровито, попладне со локални врнежи од дожд кои во западните подрачја ќе имаат пороен карактер со...

Невообичаено топло време за овој период од годината

Период на топло време со температура над просекот за овој период од годината, најавува УХМР. Невообичаено топлото време е резултат на јужното воздушно струење, а ќе биде особено...

Студено и претежно сончево време

Времето во Македонија ќе биде студено и претежно сончево. Ќе дува засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната...

Умерено облачно, попладне пад на температурата

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот и преку ноќта под влијание на студен и брз продор од север...