Ознака: временска прогноза

Викендов и следната седмица сончево и топло до 30 степени

Викендов и седмицата што престои времето ќе биде сончево, стабилно и суво, од недела со пораст на дневните температури на воздухот и до 30...

Сончево време со температура до 26 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер. Попладне во источните делови ќе има...

Сончево со умерена облачност

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде променливо облачно, главно во западните и јужните делови со повремен локален...

Облачно со локален дожд и ретки грмежи

Променливо облачно со локален дожд, на места пороен проследен со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневните температури ќе...

Променливо време, дожд и температура до 22 степена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд кој во текот на денот ќе се преместува кон исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер,...

Продолжува сончевото и топло време

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд...

Сончево и топло време со температурa до 28 степени

Времето претпладнево ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од...

Сончево време со температура до 26 степени

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од два до девет степени, а дневната од 16...

Попладне зголемување на облачноста и услови за локален дожд

Попладне се очекува преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Како што соопшти УХМР, ќе дува слаб до...

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Ќе...