16.8 C
Skopje
25.7.2021 - 4:07

Ознака: временска прогноза

Утре облачно време со дожд и температура до 11 степени

Времето утре ќе биде претежно облачно, на југ со сончеви периоди, а со повремен дожд претежно во северните делови од земјата. На планините врнежите...

Променливо облачно време со температура до 15 степени

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаба магла по одделни котлини. Попладне облачноста ќе се зголеми и на...

Сончвево со мала облачност и температури до 13 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде...

Сончево и ветровито време со температура до 15 степени

Времето претплaдне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, од пладне облачноста ќе се намали и преку денот времето ќе биде сончево и...

Македонија во жолта фаза – поларен студ со температури до минус...

Македонија денеска ќе биде зафатена од поларен студ од жолта фаза со ниски температури кои ќе се спушат до минус 18 Целзиусови степени. Според...

Врнежи од снег и минусни температури, затоплување од четврток

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од снег, пообилни претпладне особено во јужните делови. Снежната покривка насекаде дополнително ќе се зголеми. Ќе дува...

Македонија во поларен бран – студено време и снег во текот...

Врмето денеска ќе биде облачно, студено и ветровито со врнежи од снег. Од УХМР јавуваат дека снежните врнежи ќе бидат пообилни попладне и во ноќните...

Облачно време со врнежи од дожд кои во текот на ноќта...

Времето денеска, претпладне, ќе биде претежно облачно, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Од таму додаваат дека во пладневните часови, почнувајќи од запад, ќе има...

Облачно и дождливо со температура до 14 степени

Претпладне ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Во текот на денот...

Сончево време со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и студено. Во текот на денот облачноста ќе се зголеми, особено во северните делови, каде...