3.8 C
Skopje
5.12.2021 - 20:38

Ознака: временска прогноза

Сончево време со температура до 32 степена

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до...

Утре сончево, од вторник дожд

Утре наутро ќе биде студено, преку денот сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде...

Утре облачно и свежо со локален дожд

Утре се очекува променливо облачно и свежо време со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен и северозападен...

Утре променливо со сончеви периоди и температури до 34 степени

Утре претпладне времето ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи претежно во планинските региони. Попладне ќе биде умерено облачно со сончеви...

Утре сончево време со температура до 36 степени

Утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе...

Утре сончево време со температура до 32 степена

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб слаб до умерен, а во северниот дел од Повардарието...

Претежно облачно со услови за дожд

Времето ќе биде претежно облачно, на југозападот со услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од северен правец. Минималната температура ќе биде...

Облачно со краткотраен дожд и температура до 27 степени

Денеска се очекува претежно облачно време најавија од УХМР. На места ќе има појава на краткотраен дожд, претежно во југоисточните и западните делови. Минималната...

Променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи. Позастапена нестабилноста ќе биде во јужните делови од земјава каде локално врнежите ќе...

Утре сончево и топло со температури до 30 степени

Времето утре ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец...