25 C
Skopje
23.9.2018 - 22:23

Ознака: временска прогноза

Сончево со мала облачност

Сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Дневните температури ќе се движат во интервал од 25 до 32 степена. Во...

Сончево време со слаб југоисточен ветер

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 7 до 15 степени, а дневната температура од...

Сончево време со температура до 33 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи во интервалот од 6 до 18, а дневната...

Сончево време со умерен северен ветер

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната температура од 23...

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб, долж Повардарието умерен северозападен ветер. Во северните планински предели можна е изолирана појава на краткотраен...

Сончево со слаб ветер

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до...

Сончево и топло време, следува благ пораст на температурите

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен до засилен ветер поизразен на северот. УВ=6. Утринската темепратура ќе се движи...

Сончево со мала до умерена облачност и засилен ветер

Сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северoзападен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал од 21 до 32 степена. Во...

Сончево со мала локална облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Попладне во источните делови ќе...

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Попладне во источните делови ќе има услови за краткотраен дожд. Дневните...