2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 13:32

Ознака: временска прогноза

Времето денеска: Облачно и ветровито со температури до 14 степени

Утрово најстудено е на Попова Шапка и во Лазарополе со -2 степена измерени во 7 часот и 30 минути, а минусна е температурата и...

Облачно со повремени врнежи кои на некои пониски места ќе преминуваат...

Утрово најниска температура е измерена во Лазарополе од – 4 степени, -3 степени се измерени во Маврово, 0 во Претор, Дебар, Крушево, Охрид, Кр.Паланка...

Утре наутро магливо, а попладне облачно

Утре наутро по котлините ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде умерено до значително облачно со поголема облачност во западните...

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската...

Времето утре облачно и посвежо со врнежи од дожд

Времето утре ќе биде облачно и посвежо со врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови и проследени со засилен јужен ветер...

Променливо облачно време со температура до 18 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Попладне почнувајќи од северните делови облачноста ќе се...

Утре наутро свежо, преку ден сончево со мала облачност

Утре според најавите на УХМР наутро ќе биде свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност во јужните делови и со слаб јужен...

До среда претежно сончево време, потоа следува заладување

Времето утре ќе биде претежно сончево со слаб јужен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 9, а максималната од 21...

Утре сончево време со температура до 24 степени

Времето утре наутро ќе биде постудено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец, информира УХМР. Минималната...

И денеска сончево и топло време, од вторник заладување и дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до...