Ознака: вредност

НБРМ: Денарот е и ќе остане стабилен

Девизниот курс на денарот е стабилен и нема промени во неговото ниво, велат од НБРМ. - Во повеќе наврати истакнавме дека располагаме со низа инструменти...

Голем раст на вредноста на НБА-клубовите

Според „Форбс“, просечната вредност на кошаркарски НБА-клуб годишно се зголемува за 14 отсто, стапка што го надминува растот на клубовите во американски фудбал (НФЛ,...

Можниот брегзит без договор со силно влијание врз вредноста на фунтата

Британскиот премиер Борис Џонсон во понеделникот ја однесе Велика Британија уште поблиску до брегзит без договор, инсистирајќи на тоа дека нема да одржи разговори...

Промовирана мобилна лабораторија за испитување на хемиски вредности во нафтените деривати

Денес беше промовирана мобилна лабораторија за испитување на хемиски вредности во нафитените деривати и 13 возила за борба против сивата економија. На настанот учествуваше и...

Вредноста на биткоинот би можела да падне на нула

Вредноста на биткоинот би можела да потоне на нула, изјави за Си-Ен-Би-Си еден од најважните инвеститори во крипто заедницата, за време на дебата во...

„Амазон“ го надмина „Мајкрософт“ на листата највредни компании во САД

„Амазон“ го надмина „Мајкрософт“ на листата највредни компании во САД со чии акции јавно се тргува, откако превирањата на берзите доведоа до промена на...

Скока вредноста на македонскиот денар

Монетата од еден денар, на која е изгравиран македонскиот шарпланинец и пишува Република Македонија, а е пуштена во употреба во 1997 година од страна...

Идеален тим вредeн милијарда евра!

Според порталот „Трансфермаркт“, Меси и Нејмар се проценуваат на 180 милиони евра, додека репрезентацијата на Франција на 1,08 милијарда евра Ако успехот би зависел исклучиво...

Колку чини секоја од селекциите на СП 2018?

Играчите што ќе настапат на СП 2018 во Русија заедно вредат околу 12 милијарди долари Најдобрите светски фудбалери (Нејмар, Меси и Роналдо) вредат повеќе од...

Само 13 жени меѓу 100-те уметници со највредни дела на аукциите

Меѓу 100-те уметници чии дела достигнаа највисока вредност на аукциите во текот на 2017 година има само 13 жени, покажуваат податоците на информациониот сервис...