14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 14:05

Ознака: враќа

Добрината не се мери, добрината се памети и се враќа

Нашиот најплоден собирач и запишувач на фолклорот, Марко Цепенков, собрал над 5.000 народни пословици и поговорки. Некои од оние што се однесуваат на карактерот...

Полицискиот час се враќа, ќе има ли ефекти?

Образложението на комисијата за ова ограничување на движењето е да се спречат групирањата што се прават во ноќните часови, пред сѐ, од младите, кои...

Спортот полека се враќа

Во такви услови и со многу најави дека и спортот ќе биде поинаков откако планетата ќе излезе од изолацијата, важно е, како и секогаш...

„Скопје колинг“ се враќа на стадионот на АРМ

Годинашниот фестивал „Скопје колинг“ ѝ се враќа на електронската форма и ќе се одржи на старата локација, стадионот на АРМ во Скопје, на 5...

Мик Џегер ѝ се враќа на глумата по 20 години

Поминаа 20 години од снимањето на последниот филм на сер Мик Џегер, но новото филмско остварување „Темнопортокалова ерес“ (The Burnt Orange Heresy) докажува дека...

Бизнис – инфо

Се враќа данокот од „МојДДВ“ Почна исплатата на пари за „МојДДВ“ за периодот октомври, ноември и декември 2019 година. На 197.819 граѓани ќе им бидат...

„Врба“ се враќа на репертоарите

Шестиот игран филм на режисерот Милчо Манчевски, „Врба“, ја надмина бројката од 30.000 гледачи. - Ова е најгледан филм во државата за 2019-та, надминувајќи ги...

Малта ги враќа децата на српските работници

Министерството за надворешни работи на Србија од надлежните органи на Малта побара одржување средба за да се добијат појасни информации за прописите со кои...

Ливерпул се враќа во Мадрид, Елмас ќе игра против Меси

Актуелниот првак ќе игра со Атлетико во осминафиналето во ЛШ, реприза на финале е дуелот Челси - Баерн, а Наполи ќе се сретне со...

Кирилицата се враќа на голема врата во претседателската кампања

Српскиот народен совет во Хрватска ја почна кампањата „Подобро да се разбереме“ за да се симне стигмата од употребата на кирилицата и да се...