Ознака: „Враќање“

Големо американско враќање на Балканот

ВО НАЈАВА НОВ ПРИСТАП НА АМЕРИКАНСКАТА ПОЛИТИКА Едно отворено писмо од висок американски службеник, кое беше испратено по бугарското вето за почеток на преговорите на...

Ево Моралес ќе се врати во Боливија на 9 ноември

Поранешниот претседател на Боливија, Ево Моралес, кој беше принуден да си даде оставка и да избега во услови на големи протести минатата година, ќе...

Преостанатите американски трупи во Авганистан ќе се вратат дома до Божиќ

Американскиот претседател Доналд Трамп навести дека сите американски војници во Авганистан можат да се вратат дома до Божиќ, навидум демантирајќи го својот советник за...

Тихановскаја најави враќање во Белорусија, протестите продолжуваат

Светлана Тихановскаја, која му беше противкандидатка на Александар Лукашенко на претседателските избори и пребега во странство, наскоро би можела да се врати во земјата....

Двајцата астронаути на „Спејс екс“ денеска треба да се вратат на...

Двајцата астронаути кои слетаа на Меѓународната вселенска станица кон крајот на мај користејќи ја капсулата на приватната компанија „Спејс екс“ на Илон Маск, би...

Берлин се противи на евентуалното руско враќање во Г7

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас експресно го отфрли предлогот за враќање на Русија во групата седум најразвиени земји во светот (Г7), што...

Вратени на старите функции 14 раководни лица во МВР

Министерството за внатрешни работи соопшти дека од денеска во согласност со постојните законски одредби за функционирањето на т.н. техничка влада повторно се вратени на...

Фирмите кои оствариле добивка, не треба да ја враќаат финансиската помош...

Досега се одобрени 21.542 барања од компании за поддршка за исплата на плати од 14.500 по вработен. Како што соопштија надлежните, најголем интерес за...

Украинскиот шеф на дипломатијата откри три чекори за враќање на Крим

Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитриј Кулеба, ја објасни стратегијата во три чекори на украинските власти за враќање на Крим. Кулеба вели дека на...

Роналдо утре се враќа во Италија

Италијанските и португалските медиуми тврдат дека Кристијано Роналдо утре ќе пристигне во Италија пред очекуваното враќање на тренинзи во италијанскиот фудбал. Роналдо замина дома во...