Ознака: врати

Украдени двометарски врати во згради во Капиштец

За крадците како да не важи полицискиот час, тие токму во тој период си ја работат својата работа. Па, така, во изминативе неколку дена...

Бред Пит ја убеди Џенифер да се врати во серијата „Пријатели“

По сѐ изгледа познатиот холивудски актер Бред Пит во животот на неговата бивша сопруга Џенифер Анистон, со која од скоро е повторно заедно, има...

Фјури се врати на боксерскиот трон

Вајлдер не успеа по 11-ти пат да ја одбрани титулата во верзијата ВБЦ, па Фјури, по четири и пол години откако му ја одзеде...

Коронавирусот ги врати сеќавањата на вариола вера

Последната епидемија на големи сипаници или вариола вера во светот избувна токму на просторот на некогашната Југославија, во март 1972 година. Инфекцијата однела 40...

Каде што политиката ги затвора вратите, културата ги отвора

Живееме во општество што во самата своја структура и во сите свои сегменти не го препознава значењето, а со тоа не ги познава ни...

Нетанјаху го врати мандатот по неуспехот да формира влада

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го извести претседателот Рувен Ривлин дека му го враќа мандатот бидејќи не успеал да формира влада. Ривлин му довери мандат...

Стратегии за да ја вратите рутината за вежбање

Помеѓу работните и семејните обврски, како и социјалните настани, изгледа скоро невозможно да почнете да внимавате на вашата фигура, односно да се вратите на...

По излегувањето од притвор, Морина се врати во Косово

Поранешниот член на Ослободителната војска на Косово (ОВК), Томор Морина, по излегувањето од притвор, вечерва се вратил во Косово. Косовските медиуми објавиле видео и информација...

Училиштето „Димитар Миладинов“ со нови врати и прозорци

Со нова фасадна столарија, потпокривна конструкција и електрична инсталација се обновува ООУ „Димитар Миладинов“, поранешно „Браќа Рибар“, на улицата Кочо Рацин. Од општината Центар...

Италија врати од Сирија граѓанин обвинет дека се борел за Исламска...

Италија врати дома еден од своите граѓани од Сирија, кој беше обвинет дека се борел за Исламската држава. Самир Богана, познат и како Абу...